Wróblewski Design

Pomysły na oświetlenie nowoczesnych schodów

Odpowiednie zaaranżowanie przestrzeni w odpowiadającym danej osobie stylu to wyzwanie, które potrafi zmywać sen z powiek. Znaczenie ma każdy etap – nie tylko ostatni związany z doborem mebli i innych elementów wyposażenia, ale również wcześniejszy, w ramach którego podejmuje się decyzję, jakie drzwi, okna, schody czy oświetlenie. Wybraliście Państwo nowoczesne schody do swojego domu lub mieszkania? Teraz zastanówcie się nad tym, jakie lampy do nich dobrać, by nie tylko zapewnić wysoką funkcjonalność, ale również dekoracyjny efekt wizualny, który każdego dnia będzie sprawiał radość.

Lampy na nowoczesnych schodach – czemu służą i jak je dobrać?

Oświetlenie ma przede wszystkim odpowiednio spełniać swoją funkcję związaną z zapewnianiem bezpieczeństwa w trakcie poruszania się po schodach. Z tego powodu niezbędny jest odpowiedni dobór lamp, kloszy i żarówek do wyglądu, kształtu i wysokości konstrukcji – w taki sposób zagwarantuje się łagodne światło i odpowiedni półmrok. Nikt jednak nie powiedział, że te elementy wnętrza nie mogą odznaczać się jednocześnie dekoracyjnym efektem, podnosząc walory estetyczne pomieszczenia, w którym nowoczesne schody są umieszczone.

Dobór lamp schodowych powinien zostać dokonany uważnie, by zapewnić odpowiednie wypełnianie funkcji i dopasowanie do innych elementów wnętrza w danym stylu aranżacji. Pod uwagę należy wziąć takie cechy jak kształt (okrągłe, proste, dwu-, trójbiegunowe), otwarcie schodów (mogą być z jednej lub obu stron otwarte na inne pomieszczenie lub mieć ściany w ramach balustrad) czy styl wykonania (klasyczny, nowoczesny itp.).

Pomysł na oświetlenie nowoczesnych schodów: eleganckie i efektowne lampy wiszące

Lampy wiszące dostępne są w licznych modelach zróżnicowanych pod względem stylu wykonania, co pozwala zapewnić, że każdy znajdzie idealną wersję właśnie dla siebie. Styl glamour lub vintage do Państwa przemawia? Jeśli tak, to na pewno w Państwa wnętrzu sprawdzą się dekoracyjne lampy z żyrandolami. Można się zdecydować na kilka mniejszych modeli, by odpowiednio doświetlić wnętrze i zapewnić wypełnianie funkcji we właściwy sposób. Lampy wiszące w prostym kształcie i neutralnym kolorze sprawdzą się w skandynawskich oraz nowoczesnych wnętrzach. Oryginalne kształty z kolei stanowią dobre rozwiązanie dla miłośników niekonwencjonalnego designu.

Wybierając lampy wiszące, należy pamiętać, by sprawdzą się we wnętrzach o wysokim suficie i że muszą zostać odpowiednio rozmieszczone.

LED – zróżnicowane możliwości wykorzystania

W ramach dostępnych możliwości wykorzystania nowoczesnej technologii LED mogą się Państwo zdecydować na kilka sposobów oświetlenia schodów. Oczka nad stopniami (montowane w ścianie co kilka stopni, dostępne w różnych kształtach), oczka wbudowane w stopnie, taśmy podświetlające stopnie, paski wbudowane w ścianie (ciągnące się od podłogi do sufitu) to tylko niektóre z propozycji o bardzo nowoczesnym charakterze, które zdobywają nieustannie na popularności. Takie zgodne z obecnymi trendami rozwiązania zapewniają efektowny widok każdego dnia, przekładając się na podwyższenie wrażeń estetycznych.

A może kinkiety?

Kinkiety stanowią rozwiązanie w ramach oświetlenia, które po prostu nie wychodzi z mody! Wykonane są w klasycznym, eleganckim stylu, dzięki czemu świetnie się sprawdzają w minimalistycznych wnętrzach. Wysokie walory estetyczne zapewnią zwłaszcza kinkiety vintage, które na pewno sprawdzą się u miłośników takich rozwiązań w ramach aranżacji wnętrz. Należy je rozmieścić na ścianie w równych od siebie odległościach, by zagwarantować, że odpowiednio doświetlą każdy stopień. Co więcej, można je wyposażyć w specjalne czujniki sprawiające, że zapalają się na ruch, co pozwoli wprowadzić odrobinę nowoczesności do klasycznego wnętrza.

Udekorujcie Państwo schody przy pomocy lamp w sposób w pełni odpowiadający Państwa poczuciu gustu oraz stylu, zapewniając sobie jednocześnie jak najlepsze samopoczucie oraz wysokie wrażenia estetyczne. Mamy nadzieję, że przedstawione przez nas pomysły zainspirują Państwa i pomogą osiągnąć efekt prosto z marzeń. Oczywiście, stanowią one tylko kilka przykładów, w jaki sposób można dobrać oświetlenie do swojej przestrzeni – możliwości są praktycznie nieograniczone!