Wróblewski Design

Nasza Galeria

Ważną cześć naszej oferty stanowią balustrady szklane, których zarówno wygląd, jak i funkcjonalność zadowoli nawet najbardziej wymagających Klientów. Wyposażenie wnętrza w funkcjonalne, a jednocześnie atrakcyjne elementy to wyzwanie. Choć obecnie dostępnych jest wiele rozwiązań, to bez wiedzy i doświadczenia trudno odnaleźć się wśród propozycji wielu producentów. Jednym z dodatków, który sprawia, że domowa przestrzeń staje się bezpieczna i piękna, jest szklana balustrada. Wybierając balustrady wykonane ze szkła do swojego domu czy biura, zyskujemy nie tylko na estetyce, ale również funkcjonalności i trwałości.

Sprawdź, dlaczego warto skorzystać z oferty Wróblewski Design!

Czy balustrady szklane są  praktyczne i trwałe?

Wiele osób zachwyconych estetyką szklanych balustrad, martwi się o ich trwałość i bezpieczeństwo podczas użytkowania. Uspokajamy – poręcze są montowane w celu zapewnienia ochrony przed nieszczęśliwym wypadkiem, dlatego powinny sprawiać, że każdy będzie czuł się swobodnie podczas schodzenia po schodach lub przebywania na balkonie. Okazuje się, że szklana barierka doskonale sprawdza się w tej roli.

Swoją wysoką wytrzymałość zawdzięcza materiałowi, z którego została wykonana. Szkło hartowane wykazuje wysoką odporność na:

  • uszkodzenia mechaniczne,
  • czynniki atmosferyczne,
  • zmiany temperatur.

Dzięki wymienionym właściwościom balustrada szklana może trafić zarówno do wnętrza, jako uzupełnienie klatki schodowej lub antresoli, jak i na zewnętrzny balkon lub taras.

Poza wytrzymałością i trwałością warto zwrócić uwagę na elegancki design balustrady szklanej.

W niektórych aranżacjach doskonale sprawdzają się balustrady z wypełnieniem szklanym. Ich konstrukcja składa się z hartowanych szyb o odpowiedniej grubości, a także słupków i poręczy ze wykonanych ze stali nierdzewnej. Wpływa to nie tylko na walory wizualne, ale także zapewnia większą stabilność. Dodajmy, że takie rozwiązanie pasuje zarówno do modernistycznie urządzonych budynków, jak i pięknie prezentuje się w połączeniu z klasycznym, loftowym lub industrialnym wnętrzem.

Dlaczego warto zdecydować się na szklaną balustradę?

Szkło hartowane zapewnia bezpieczeństwo podczas poruszania się po schodach lub przebywania na balkonie, ponieważ spełnia funkcję solidnej poręczy. Kolejną zaletą szklanej barierki jest fakt, że nawet w przypadku ich uszkodzenia lub stłuczenia, rozpadają się na drobne kawałki o nieostrych krawędziach (takie wypadki zdarzają się jednak bardzo rzadko).

Zwróćmy ponadto uwagę, że balustrady szklane:

  • optycznie powiększają przestrzeń – balustrady tego typu idealnie wpisują się w ponadczasowe, uniwersalne trendy i style architektoniczne, które stawiają na przestronność,
  • zapewniają dostęp do naturalnego światła – balustrady ze szkła to rozwiązanie umożliwiające maksymalne wykorzystanie naturalnego światła. Konstrukcje sprawiają, że pomieszczenia wydają się jaśniejsze, gdyż nie ograniczają dostępu do światła, a wręcz przeciwnie wpuszczają go więcej. W ten sposób domownicy mogą cieszyć się większym komfortem i przytulną atmosferą,
  • są łatwe w utrzymaniu czystości i nie wymagają impregnacji – wystarczy systematycznie przemywać je wilgotną ściereczką, przy użyciu specjalnego płynu do mycia szyb. Warto również pamiętać o tym, że balustrady wykonane ze szkła są odporne na działanie wilgoci i niekorzystne działanie zróżnicowanych czynników pogodowych, a także co ważne nie ulegają korozji czy odbarwieniom,
  • stanowią wartość dodaną nieruchomości – nowoczesne i atrakcyjne wykończenie wnętrz to czynnik, który może mieć wpływ na wyższą cenę mieszkania lub domu. Jest to kryterium, które może przyciągnąć uwagę potencjalnych nabywców,
  • w pewnym stopniu tłumią hałas, izolując dźwięki dochodzące z zewnątrz.

Dzięki swojemu uniwersalnemu i ponadczasowemu designowi balustrady szklane doskonale dopasowują się do każdej aranżacji!

Zdecyduj się na współpracę z nam i wybierz szklane balustrady najwyższej jakości

Jesteśmy firmą, w której wysoka jakość i precyzja odgrywają najważniejsze role. Naszym celem jest zadowolenie klientów! Za nami wiele lat doświadczenia i udanych realizacji. Specjaliści, którzy zajmują się projektowaniem i przygotowywaniem niepowtarzalnych balustrad, swoje zadania realizują z pasją i zaangażowaniem. Jako producent balustrad doskonale wiemy, jakie rozwiązanie zaproponować, aby inwestorzy mogli cieszyć się trwałością i nieprzeciętną estetyką!

Jeśli masz wątpliwości, co do modelu barierki – zgłoś się do nas, a my chętnie doradzimy i odpowiemy na dodatkowe pytania. Przygotujemy indywidualny produkt na dowolny wymiar i w określonym stylu, spełniającym Twoje oczekiwania. Zgłoś się do Wróblewski Design!