Wróblewski Design

Nasza Galeria

W naszym asortymencie można znaleźć również schody dywanowe. Chociaż ich nazwa przywodzi na myśl wykładzinę położoną na stopnie, nie ma z nią nic wspólnego. Są to schody samonośne, niemające w swoje konstrukcji bocznych belek, tak jak ma to miejsce w przypadku m.in. schodów policzkowych. To nowoczesne rozwiązanie, które cieszy się dużą popularnością wśród właścicieli domów jednorodzinnych, firm mających własne biura lub lokale usługowe.

To, co szczególnie rzuca się w oczy to stopnie, które są na tyle szerokie, aby zachodzić na siebie. W ten sposób powstaje tzw. wizualny efekt dywanu. Dzięki temu konstrukcja schodów jest mniej widoczna i sprawia wrażenie bardziej otwartej, przestrzennej formy.

Specyficzny rozkład stopni to nie jest jedyna cecha wyróżniająca schody dywanowe. Konstrukcja w przypadku tego modelu jest również charakterystyczna. Oparta na centralnym słupie lub belce, stanowi solidną podstawę, do której przymocowane są stopnie. Dzięki temu cały układ jest stabilny i wytrzymały na ciężar oraz urazy mechaniczne, jednocześnie nie obciążając ścian budynku.

W naszej ofercie schodów drewnianych spośród wariantów dywanowych dostępne są także modele wspornikowe, które montuje się bezpośrednio do ściany, przy użyciu specjalnych wsporników.

Uniwersalny design sprawia, że schody dywanowe mają bardzo szerokie zastosowanie. Wpisują się szczególnie w estetykę wnętrz modernistycznych czy eklektycznych. Przyjmą się także w przestrzeniach urządzonych w sposób minimalistyczny, doskonale współgrając z innymi nienarzucającymi się elementami wystroju wnętrza.
Schody dywanowe mogą jednak być z powodzeniem instalowane we wnętrzach w zupełnie innym stylu – tak naprawdę wszystko zależy od zamysłu inwestora i wykorzystanych materiałów.

Konstrukcja  schodów dywanowych

Konstrukcja schodów dywanowych jest taka sama, jak to jest w przypadku schodów bolcowych, jednak istnieje kilka znaczących różnic. Są od nich masywniejsze, co jest związane z jednakową grubością stopni i podstopni schodów. Najczęściej wykonujemy schody dywanowe z drewna dębowego, jesionowego lub wybranego przez Państwo gatunku drewna egzotycznego.

Do tego typu schodów proponujemy nowoczesne balustrady ze stali nierdzewnej połączone ze szkłem lub drewnem, ewentualnie balustradą całoszklaną.

Zalety schodów dywanowych

Oferowane przez nas schody drewniane dywanowe cechują się nie tylko wyrafinowanym designem. Jako producent schodów drewnianych, otwarty na zróżnicowane potrzeby naszych Klientów, oferujemy produkty, które:

  • zachowują nietuzinkowy wygląd bez widocznych punktów montażu,
  • są wizualnie dopasowane do różnych montowanych balustrad, zgodnie z życzeniem Klienta,
  • są tworzone na wymiar pod konkretną przestrzeń,
  • są wytrzymałe i przy odpowiedniej konserwacji sprawdzą się przez wiele lat,
  • są oryginalną ozdobą domu, szczególnie przy modernistycznych, minimalistycznych czy nowoczesnych aranżacjach.

Jeżeli interesuje Państwa perspektywa posiadania schodów dywanowych we własnym domu, zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami. Wszystkie nasze projekty możemy dopasować do waszych indywidualnych wymagań, natomiast materiały, z których korzystamy, z pewnością spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających inwestorów.