Blog

Nowoczesne schody drewniane

Aranżacja wnętrz jest dziedziną, w której liczy się każdy, nawet najmniejszy szczegół wyposażenia pokoju. Obecnie, oprócz względów praktycznych, równie ważną rolę odgrywa sposób wykończenia pomieszczenia, ponieważ dzięki niemu możliwe jest wykreowanie niepowtarzalnej dla danego miejsca atmosfery. W efektownym projektowaniu wnętrz nadrzędną funkcję pełnią nie tylko meble, lecz przede wszystkim drobne elementy dopełniające design pokoju takie […]

Schody drewniane – zalety

Schody drewniane produkuje się z drzewa klonu, brzozy, buku, modrzewiu, jesionu oraz dębu. Stanowią ciekawą alternatywę dla nowoczesnych schodów metalowych lub betonowych. Idealnie nadają się do wnętrz rustykalnych, ale nie tylko. Sprawdź, jakie zalety mają schody drewniane. 1) Schody drewniane są łatwe w montażu Jedną z głównych zalet schodów drewnianych jest fakt, iż nie potrzebują […]

Jak prawidłowo wybrać schody wewnętrzne

Schody wewnętrzne to nie tylko element funkcjonalny domu, lecz także bardzo istotny element wystroju wnętrza. Ze względu na swoje gabaryty, schody wewnętrzne od razu rzucają się w oczy; z naszego wpisu dowiesz się, jak prawidłowo dobrać je do naszego mieszkania.

Montaż schodów krok po kroku

Jeśli marzysz o okazałych, pięknych schodach wewnętrznych, będących nie tylko doskonałym sposobem poruszania się między piętrami, lecz także stanowiącymi doskonałą wizytówkę domu, warto poznać zasady ich montażu. Prawidłowo przeprowadzony bowiem zadecyduje o naszym bezpieczeństwie. Sposób montażu takich schodów zależeć będzie od ich rodzaju. Z naszym przewodnikiem nie będzie miał przed tobą żadnych tajemnic.

Balustrady zewnętrzne. Czym powinny się charakteryzować?

Schody zewnętrzne, taras czy balkon wymagają odpowiedniej balustrady. Względy bezpieczeństwa to podstawowa kwestia, ale nie bez znaczenia jest też sam wygląd. Do tego w dzisiejszych czasach szukamy rozwiązań, które nie wymagają od nas dodatkowego nakładu pracy, czy konieczności skomplikowanej pielęgnacji. I dlatego balustradami najczęściej wybieranym do umieszczenia na zewnątrz budynku są te ze stali nierdzewnej.

Schody kręte. W jakich wnętrzach najlepiej się sprawdzają

Schody kręte najlepiej się sprawdzają w niewielkich pomieszczeniach, gdzie zajmują nieznaczną powierzchnię i jednocześnie zdobią to miejsce. Tego typu konstrukcje urzekają niecodzienną estetyką, lekkością kształtów i nowoczesnym designem. Trudno im odmówić efektownej prezentacji. Takie schody idealnie dopełniają dwupoziomowe mieszkania, jak i jednopiętrowe z poddaszem bądź antresolą mieszkalną.