Wróblewski Design

Schody w stylu industrialnym – postaw na nowoczesny look

Schody są nieodłącznym elementem każdego piętrowego wnętrza. Ich główną funkcją jest oczywiście zapewnienie możliwości bezpiecznego przemieszczania się między poziomami. Jednak tworząc projekt mieszkania czy biura warto zatrzymać się na chwilę podczas wyboru schodów. Często się zdarza, że są one pierwszym elementem, na który zwracamy uwagę, wchodząc do domu albo znajdują się w centralnym punkcie mieszkania. Warto zatem zadbać o to, by projekt schodów odpowiednio wkomponował się we wnętrze. Czy schody  w stylu industrialnym będą nowym pomysłem?

Czym jest styl industrialny?

Pierwszą z cech industrialnego stylu są duże pomieszczenia. Wnętrza są najczęściej wysokie, natomiast ściany przyjmują tak zwany stan surowy – są wykończone betonem lub cegłą. Detale, takie jak metalowe lampy czy odsłonięte kable dodatkowo podkreślają charakter przestrzeni. Styl industrialny doskonale sprawdzi się, gdy będziemy aranżować kamienicę lub loft. Uważa się, że stosują go głównie młode i odważne osoby. Jednak z pewnością każdy znajdzie w nim coś dla siebie.

Schody w stylu industrialnym – czyli jakie?

Industrialne schody są przede wszystkim wyraziste i odważne. Zazwyczaj towarzyszy im chłodny kolor. Wykonane są najczęściej z żeliwa, aluminium oraz trzech typów stali – stali nierdzewnej, stali węglowej i kwasoodpornej. Naturalny styl schodów doda wnętrzu łagodności. Oprócz zalet estetycznych takie rozwiązanie zapewni też kilka udogodnień podczas praktycznego użytkowania. Solidna konstrukcja gwarantuje bezpieczeństwo oraz sprawi, że będą służyły przez długie lata. Schody industrialne świetnie dopełni szklana balustrada.

Styl industrialny kojarzony jest przede wszystkim z nowoczesnością. Wykorzystanie go podczas projektowania mieszkania sprawi, że inwestycja, której się podejmiemy, posłuży przez długie lata, a dodatkowo nie wyjdzie z mody. Schody często stanowią centralny element mieszkań czy wnętrz biurowych, warto zatem zadbać, by były praktyczne i solidne, a jednocześnie stylowe i pasujące do otaczającej je przestrzeni. Wybór schodów w stylu industrialny z pewnością nam to zagwarantuje.