Wróblewski Design

Do jakich pomieszczeń pasują schody kręcone?
Nie zawsze możemy pozwolić sobie na tradycyjne schody wewnętrzne. Jest to związane m.in. z niewielkim metrażem oraz chęcią połączenia ze sobą np. dwóch mieszkań. W takim przypadku schody kręte sprawdzają się doskonale, bo pozwalają nie tylko na wygodne poruszanie się po przestrzeni mieszkalnej, ale także nie zajmują dużo miejsca. Wyjaśniamy, do jakich pomieszczeń pasują schody kręcone.

Schody kręte – co warto o nich wiedzieć?

Schody kręcone są rozwiązaniem znanym i chętnie stosowanym od wielu lat, nie tylko ze względu na swoją funkcjonalność, ale także wyjątkowy wygląd. Nadają one wnętrzom wyjątkowy charakter, dlatego często zastępują tradycyjne schody w domach i mieszkaniach o niewielkim metrażu oraz w przestrzeni mieszkalnej, która projektowana jest zgodnie z nowoczesnymi trendami. Co więcej, schody kręcone to ciekawe i praktyczne rozwiązanie do budynków przemysłowych oraz handlowych. Pozwalają one m.in. wydzielić dodatkową przestrzeń na biuro w formie antresoli lub zwiększyć powierzchnię roboczą obiektów przemysłowych. Niezależnie od tego, w jakim pomieszczeniu zastosowane zostaną schody kręte, zapewniają one bezpieczeństwo podczas użytkowania oraz doskonale wpływają na funkcjonalność i estetykę przestrzeni.

Schody kręcone – do jakich pomieszczeń pasują?

Schody kręcone kojarzone są przede wszystkim z nowoczesnymi wnętrzami, jednak mogą także doskonale wkomponować się w tradycyjne aranżacje. Ważny jest ich odpowiedni wybór oraz projekt, który zostanie dopasowany do stylu wystroju wnętrza. Najczęściej schody kręcone są rozwiązaniem do:
  • niewielkich domów, gdzie tradycyjne schody znacząco wpływają na funkcjonalność budynku i ograniczają jego metraż;
  • nowoczesnych, dwupoziomowych mieszkań, które powstają np. w starych kamienicach oraz dawnych budynkach przemysłowych;
  • hoteli i innych obiektów noclegowych, które mają w swojej ofercie dwupoziomowe apartamenty;
  • domków letniskowych i całorocznych;
  • obiektów handlowych;
  • hal produkcyjnych i magazynowych.
Oferujemy najwyższej jakości schody kręte o różnorodnym przeznaczeniu. Dbamy o zadowolenie naszych klientów, proponując rozwiązania idealnie dopasowane ich indywidualnych potrzeb. Projektowane przez naszą firmę schody kręcone wyróżniają się nie tylko niebanalnym designem, ale także trwałością i gwarancją bezpiecznego użytkowania.