Schody policzkowe

Schody policzkowe to jeden bardziej klasycznych rodzajów schodów, z którymi każdy zapewne miał kiedyś do czynienia. Są one z reguły na dwóch bocznych panelach, które zapewniają schodom odpowiednia stabilność i wytrzymałość. Jest to niezwykle uniwersalna konstrukcja, która będzie dobrze wyglądać i w pełni się sprawdzać w każdej przestrzeni. Produkowane przez nas schody policzkowe dostosowywane są do wymagań klientów. To od nich zależy ich wielkość, forma czy rodzaj materiału, z którego są wykonane.

Konstrukcja schodów policzkowych

Schody policzkowe to rodzaj schodów, opierający się zazwyczaj na obustronnych policzkach. Czym jest policzek? To inaczej wzdłużna belka zamontowana na bokach stopni. Zależnie od projektu czy możliwości, które daje dana przestrzeń, przy schodach policzkowych można zastosować również jeden policzek boczny, a z drugiej strony zastosować konstrukcję dystansową stopni jak przy schodach bolcowych. To drugie rozwiązanie nadaje tym schodom wrażenia większej lekkości.

Nasza firma produkuje w tym typie klasyczne i nowoczesne schody drewniane, które mogą zostać wykonane z wielu różnorodnych gatunków drewna i innych materiałów. Z naszego zakładu do klientów trafiają schody wykonane m.in. z jesionu, buku czy orzecha, w połączeniu z elementami ze stali czy szkła.

Zalety schodów policzkowych

  • Schody policzkowe charakteryzują się stabilną i solidną konstrukcją,
  • możliwość zastosowania ażurowych stopni lub pełnych z podstopniami,
  • dzięki swojej konstrukcji nie zajmują wiele miejsca,
  • stopnie umieszczane w policzkach nośnych pozwalają wykorzystać przestrzeń pod schodami,
  • ich estetyka pozwala na zastosowanie ich w dowolnych zaaranżowanych wnętrzach.

Balustrady przy schodach policzkowych mają szeroki wachlarz możliwości zarówno co do designu, jak i zastosowanych materiałów. Przy tym modelu schodów polecamy balustrady ze stali nierdzewnej połączone ze szkłem bezpiecznym lub drewnem. Drugą możliwością, którą oferujemy w przypadku tych schodów, jest montaż balustrad całoszklanych, które wykonane są w całości ze szkła hartowanego.

Niezależnie od tego, jaką formę stopni czy rodzaj balustrad Państwo wybiorą, możecie być pewni, że wykonane przez naszych specjalistów schody policzkowe spełnią w pełni wasze oczekiwania. Zapraszamy!

pic-right