Wróblewski Design

Nasza Galeria

Schody dywanowe

Schody dywanowe, chociaż ich nazwa przywodzi na myśl wykładzinę położoną na stopnie, nie ma z nią nic wspólnego. To schody samonośne, niemające w swoje konstrukcji bocznych belek, tak jak ma to miejsce w przypadku m.in. schodów policzkowych. To nowoczesne rozwiązanie, które cieszy się dużą popularnością wśród właścicieli domów jednorodzinnych, firm mających własne biura lub lokale usługowe.

Są to pełne schody, które montowane są bezpośrednio do elementów nośnych, których role odgrywają podłogi, sufity czy ściany. Wpisują się szczególnie w estetykę wnętrz modernistycznych czy eklektycznych. Ich nietuzinkowa estetyka sprawdza się w przestrzeniach o minimalistycznym designem, doskonale współgrając z innymi nienarzucającymi się elementami wystroju wnętrza.

Schody dywanowe mogą jednak być z powodzeniem instalowane we wnętrzach w zupełnie innym stylu – tak naprawdę wszystko zależy od zamysłu inwestora i wykorzystanych materiałów.

Konstrukcja schodów dywanowych

Konstrukcja schodów dywanowych jest taka sama, jak to jest w przypadku schodów bolcowych, jednak istnieje kilka znaczących różnic. Są od nich masywniejsze, co jest związane z jednakową grubością stopni i podstopni schodów. Do tego typu schodów proponujemy nowoczesne balustrady ze stali nierdzewnej połączone ze szkłem lub drewnem, ewentualnie balustradą całoszklaną. Najczęściej wykonujemy schody dywanowe z drewna dębowego, jesionowego lub wybranego przez Państwo gatunku drewna egzotycznego.

Zalety schodów dywanowych

  • Oferują nietuzinkowy wygląd bez widocznych punktów montażu,
  • można dostosować rodzaj montowanych balustrad zgodnie z życzeniem,
  • tworzone są na wymiar pod konkretną przestrzeń,
  • są wytrzymałe i przy odpowiedniej konserwacji sprawdzą się przez wiele lat,
  • są oryginalną ozdobą domu, szczególnie przy modernistycznych, minimalistycznych czy nowoczesnych aranżacjach.

Jeżeli interesuje Państwa perspektywa posiadania schodów dywanowych we własnym domu, zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami. Wszystkie nasze projekty możemy dopasować do waszych indywidualnych wymagań natomiast materiały, z których korzystamy, z pewnością spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających inwestorów.