Wróblewski Design

Nasza Galeria

Balustrady całoszklane

Wyposażenie wnętrza w funkcjonalne, a jednocześnie atrakcyjne elementy to wyzwanie. Choć obecnie dostępnych jest wiele rozwiązań, to bez wiedzy i doświadczenia trudno odnaleźć się wśród propozycji wielu producentów. Jednym z dodatków, który sprawia, że domowa przestrzeń staje się bezpieczna i piękna, jest szklana balustrada. Jakie właściwości ma ten materiał? Lepiej wybrać barierkę całoszklaną czy opcję z metalowymi słupkami i szybą w roli wypełnienia? Sprawdź, dlaczego warto skorzystać z oferty Wróblewski Design!

Czy balustrady szklane są praktyczne i trwałe?

Wiele osób, choć zachwyconych estetyką całoszklanych balustrad i tych z wypełnieniem z tafli, obawia się o ich trwałość i bezpieczeństwo podczas użytkowania. Poręcze są montowane w celu zapewnienia ochrony przed nieszczęśliwym wypadkiem, dlatego powinny sprawiać, że każdy będzie czuł się swobodnie podczas schodzenia po schodach lub przebywania na balkonie. Okazuje się, że szklana barierka doskonale sprawdza się w tej roli.

Swoją wysoką wytrzymałość zawdzięcza materiałowi, z którego została wykonana. Szkło hartowane wykazuje wysoką odporność na:

  • uszkodzenia mechaniczne,
  • czynniki atmosferyczne,
  • zmiany temperatur.

Dzięki wymienionym właściwościom balustrada całoszklana lub z wypełnieniem szklanym może trafić zarówno do wnętrza, jako uzupełnienie klatki schodowej lub antresoli, jak i na zewnętrzny balkon lub taras.

Balustrada całoszklana czy ze szklanym wypełnieniem? Wybór należy do Ciebie

Poza wytrzymałością i trwałością warto zwrócić uwagę na elegancki design balustrady szklanej. Model całoszklany prezentuje się efektownie i pasuje do każdego nowoczesnego projektu. Nie zawiera żadnych elementów dodatkowych, a składa się wyłącznie z tafli. Takie rozwiązanie jest często wybierane do wnętrz, a także jako zabezpieczenie balkonu, ponieważ nie ogranicza widoczności – zapewnia dostęp do natury i pięknych widoków.

W niektórych aranżacjach doskonale sprawdzają się balustrady z wypełnieniem szklanym. Ich konstrukcja składa się z hartowanych szyb o odpowiedniej grubości, a także słupków i poręczy ze wykonanych ze stali nierdzewnej. Wpływa to nie tylko na walory wizualne, ale także zapewnia większą stabilność. Dodajmy, że omawiane rozwiązanie zarówno pasuje do modernistycznie urządzonych budynków, jak i pięknie prezentuje się w połączeniu z klasycznym, loftowym czy industrialnym wnętrzem.

Dlaczego warto zdecydować się na szklaną balustradę?

Szkło hartowane zapewnia bezpieczeństwo podczas poruszania się po schodach lub przebywania na balkonie, ponieważ stanowi solidną poręcz. Kolejną zaletą całoszklanej barierki lub tej z wypełnieniem z płyty z hartowanego materiału jest fakt, że nawet w przypadku ich uszkodzenia lub stłuczenia rozpadają się one na drobne kawałki o nieostrych krawędziach (takie wypadki zdarzają się jednak bardzo rzadko).

Zwróćmy ponadto uwagę, że balustrady szklane:

  • optycznie powiększają przestrzeń,
  • zapewniają dostęp do naturalnego światła,
  • są łatwe w utrzymaniu czystości i nie wymagają impregnacji.

Dzięki swojemu uniwersalnemu i ponadczasowemu designowi balustrady całoszklane i z wypełnieniem szklanym doskonale dopasowują się do każdej aranżacji!

Zdecyduj się na współpracę z Wróblewski Design – wybierz szklane balustrady najwyższej jakości

Jesteśmy firmą, w której wysoka jakość i precyzja odgrywają najważniejsze role. Naszym celem jest zadowolenie klientów! Za nami wiele lat doświadczenia i udanych realizacji. Specjaliści, którzy zajmują się projektowaniem i przygotowywaniem niepowtarzalnych balustrad, swoje zadania realizują z pasją i zaangażowaniem. Doskonale wiedzą, jakie rozwiązanie zaproponować, aby inwestorzy mogli cieszyć się trwałością i nieprzeciętną estetyką!

Jeśli masz wątpliwości, czy do Twojego projektu lepiej pasuje barierka całoszklana, czy model ze szklanym wypełnieniem i stalową poręczą – zgłoś się do nas, a my chętnie doradzimy i odpowiemy na dodatkowe pytania. Przygotujemy indywidualny produkt na dowolny wymiar i w określonym stylu, według Twoich oczekiwań. Zgłoś się do Wróblewski Design!