Balustrady ze szkła

Balustrady ze szkła są uniwersalnym dopełnieniem schodów, pięknie wyglądającym w każdym wnętrzu. Doskonale spełniają się także w roli zabezpieczenia antresoli czy tarasu i balkonu. Obecnie szkło jest jednym z materiałów, który wpisuje się w nowoczesne trendy współczesnej architektury. Ich konstrukcja jest pomyślana w taki sposób, by podkreślała estetyczne walory wnętrza bez skupiania na sobie wzorku obserwatora. Z założenia są wykonane przecież z w pełni przejrzystego materiału.

Balustrady całoszklane

Oferujemy efektowne balustrady całoszklane, do produkcji których stosujemy szkło hartowane o grubości 16,8 mm. Zapewnia to optymalne właściwości, gwarantując odpowiednia wytrzymałość szkła na różnorodne obciążenia. Odpowiednio dopasowane do przestrzeni, w której mają się znaleźć, balustrady całoszklane mocowane są na punktowych uchwytach do boku lub w profil na posadzkę. Taki sposób montażu zapewnia brak pionowych metalowych lub drewnianych elementów mocujących, uwalniając tym samym optycznie balustradę.

Balustrady szklane

Tańszym rozwiązaniem, jednak dalej wykorzystującym szkło w swojej konstrukcji, są szklane płyty wkomponowane w balustrady ze stali nierdzewnej Takie balustrady szklane są wypełnieniem konstrukcji nierdzewnej, w których wykorzystuje się szkło klejone o grubości 8 mm. W odróżnieniu od całoszklanego rozwiązania, w tym wypadku stosuje się słupki i poręcze, nadające stabilności.

Zalety balustrad całoszklanych

Oferowane przez nas balustrady całoszklane można z powodzeniem zamontować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Jakie są jednak inne zalety naszych balustrad ze szkła?

  • Na życzenie wykonujemy je w dowolnym wymiarze,
  • są wytrzymałe i odporne na czynniki mechaniczne i atmosferyczne,
  • użycie balustrad całoszklanych w budynku pozwala na zachowania kontaktu z otoczeniem,
  • pozwalają na doświetlenie pomieszczeń, nadając im przestrzeni oraz podnosząc ich funkcjonalność,
  • uważa się, że nowoczesny element architektury, jakim są balustrady ze szkła, podnosi wartość budynków.

Niezależnie od podjętej przez naszych klientów decyzji między opcją całoszklaną i obudowaną stalą, obok w pełni przejrzystej opcji, możliwe jest zastosowanie szkła które nie jest przeźroczyste.

pic-right