Schody drewniane – Łódź i inne miasta

Miłośnikom tradycyjnych schodów proponujemy eleganckie schody drewniane, montowane w klasyczny sposób. Popularne modele to między innymi: schody policzkowe lub nasadzane, proste bądź kręte, zabiegowe lub z podestem. Drewniane schody wewnętrzne idealnie pasują do każdego wnętrza, jednocześnie spełniając swoją funkcję użytkową. Charakteryzują się wysoką estetyką, dzięki czemu mogą każdemu wnętrzu nadać niepowtarzalny, elegancki wygląd. Oferowane przez nas schody wykonane są najwyższej klasy materiałów. Do ich budowy wykorzystujemy między innymi drewno dębowe oraz jesionowe.

Zalety nowoczesnych schodów drewnianych

Bez wątpienia jednym z największych atutów nowoczesnych schodów drewnianych (w porównaniu np. do schodów betonowych) jest fakt, że można łatwo i szybko je zamontować, już po skończonej budowie domu.

Schody drewniane, nawet te tradycyjne, są lekkie i wytrzymałe, dzięki czemu stanowią długoterminową inwestycję. Po latach użytkowania można je pomalować i nadal będą wyglądały jak nowe. Najczęściej do ich produkcji wykorzystywane są gatunki drewna, takie jak: buk, jesion, dąb, modrzew oraz klon. Dużą popularnością, ze względu na swoją wysoką jakość, cieszą się również różne gatunki drzew egzotycznych. Niewątpliwe najtańszym dla klienta rozwiązaniem będą schody drewniane wewnętrzne z drewna jodłowego lub sosnowego. Natomiast Klientom, którym szczególnie zależy na trwałości i wytrzymałości na lata, polecamy schody dębowe. Mają niską ścieralność, dzięki czemu świetnie sprawdzają się w domach jednorodzinnych, gdzie panuje aktywny tryb życia i domownicy bardzo często z nich korzystają. Ponadto świetnie wyglądają, gdyż dąb jest bardzo szlachetnym materiałem, dodającym wnętrzom klasy.

Schody drewniane – zabiegowe czy jednobiegowe?

Przy wyborze drewnianych schodów wewnętrznych warto wziąć pod uwagę takie czynniki, jak potrzeby mieszkańców, styl danego wnętrza oraz dostępny budżet. Można też po prostu kierować się swoim gustem. Jest wiele rodzajów schodów drewnianych, które doskonale sprawdzają się we współczesnych wnętrzach. Ze względu na rodzaj konstrukcji wyróżnić możemy między innymi schody dywanowe, w których każdy stopień stanowi podporę dla kolejnego, a także schody wstęgowe. Istnieje również podział ze względu na kształt. Schody z drewna mogą występować nie tylko jako schody jednobiegowe, ale również zabiegowe. Schody drewniane zabiegowe charakteryzują się tym, że w miejscu, w którym schody zakręcają swój bieg, stopnie dostosowują się do tego. W efekcie te znajdujące się na zakręcie mają kształt trójkąta. Chętnie podpowiemy Państwu, jaki rodzaj będzie najlepiej pasował do Waszego domu.

Warto zainteresować się także naszą ofertą, obejmującą schody drewniane na beton.

Galeria

Zapraszamy do obejrzenia galerii naszych schodów tradycyjnych. Chętnie pomożemy Państwu również dobrać inne produkty z naszej oferty, np. dopasowane do stylistyki schodów balustrady ze stali nierdzewnej.

pic-right