Wady i zalety schodów krętych

schody kręcone

Wśród wielu rodzajów schodów dostępnych na rynku klienci zawsze na dłużej zawieszają oko na schodach krętych. Schody kręte są po prostu inne niż zwykłe schody, które widujemy na co dzień. Maja swój niepowtarzalny urok i charakter. Co warto wiedzieć o nich, zanim się na nie zdecydujemy?

Wady

Schody kręte nie są tak przestronne jak zwykłe schody. Musimy więc wziąć pod uwagę to, że ciężko się na nich minąć dwóm osobom. Podobnie ciężko jest z komfortowym wniesieniem po nich czegoś na wyższe piętro. Nawet dwóch silnych mężczyzn może mieć problem z wniesieniem na piętro na przykład nowej kanapy. Dużym obiektem po prostu trudno się manewruje na ciasnych zakrętach.

Zalety

Pierwszą zaletą schodów krętych jest ich niepowtarzalny urok. Są one ozdobą pomieszczenia, a nie tylko elementem, który ma pełnić funkcje praktyczne. Schody kręte wydają się wisieć w powietrzu, sprawiają wrażenie lekkości i przestronności. Nadają wnętrzu niepowtarzalny charakter. Montowane przy otworach okrągłych przyciągają oko, mają naprawdę ogromne walory estetyczne. Bardzo popularnym rozwiązaniem jest połączenie w schodach stali nierdzewnej i drewna. Dzięki niemu schody nadają wnętrzu nowoczesnego, minimalistycznego stylu. Drugą zaletą schodów krętych jest to, że zajmują bardzo niewiele miejsca. Są więc idealnym rozwiązaniem do małych pomieszczeń, gdzie zwykle schody zajęłyby zbyt dużo przestrzeni, a do tego byłyby dosyć strome. Zastąpienie ich schodami krętymi jest po prostu bardziej funkcjonalne i o wiele bezpieczniejsze. Solidnie wykonane i zamontowane schody kręte mogą być intensywnie użytkowane i w kwestii bezpieczeństwa w niczym nie ustępują schodom zwykłym. Trzecią zaletą schodów jest to, że dzięki ich małym rozmiarom i wyjątkowego designowi można je zamontować dosłownie wszędzie, na pewno nie oszpecą wnętrza. Są idealnym rozwiązaniem zarówno do domów prywatnych jak i punktów usługowych. Ładnie podświetlone mogą wręcz stać się główną ozdobą wnętrza, dodając mu przytulności, ciepła i uroku.