Schody kręte. W jakich wnętrzach najlepiej się sprawdzają

Schody kręte

Schody kręte najlepiej się sprawdzają w niewielkich pomieszczeniach, gdzie zajmują nieznaczną powierzchnię i jednocześnie zdobią to miejsce. Tego typu konstrukcje urzekają niecodzienną estetyką, lekkością kształtów i nowoczesnym designem. Trudno im odmówić efektownej prezentacji. Takie schody idealnie dopełniają dwupoziomowe mieszkania, jak i jednopiętrowe z poddaszem bądź antresolą mieszkalną. Umieszcza się je zazwyczaj w centralnym punkcie pomieszczenia ze względu na niepowtarzalny klimat, który tworzą. Zresztą nie zasługują na to, żeby kryć je w kącie lub rogu pokoju Ich konstrukcja opiera się na centralnym słupie wznoszącym się pośrodku otworu stropowego. Wokół niego montuje się delikatną balustradę finezyjnie współgrającą ze stopniami wznoszącymi się w górę. Tworzą je elementy szklane, metalowe i drewniane o wysokiej jakości wykończenia. Schody kręte można spotkać nie tylko w domach jednorodzinnych, ale również w obiektach biurowych czy przemysłowych. W mniejszych obiektach często inwestor wprost jest skazany na schody kręcone, w takiej sytuacji ma znaczenie wielkość średnicy, im większa, tym wygodniejsze w użytkowaniu. Projekt można dostosować indywidualnie w zależności od charakteru i możliwości pomieszczenia.

Czy schody kręte można wykorzystać wszędzie?

Niestety tego typu schody nie mogą być montowane w mieszkaniu zamieszkałym przez dzieci, osoby starsze bądź mające problemy ze sprawnością ruchową, ponieważ poruszanie się po nich może sprawiać problemy. Jest to podstawowe ograniczenie, które uniemożliwia wykorzystanie tego rozwiązania wszędzie. Jeżeli jednak decydujemy się na ich montaż, schody kręte gwarantują duży komfort i prostotę użytkowania.

Dzięki schodom krętym pomieszczenie nie traci przestrzeni. Subtelna konstrukcja sprawdza się jako aranżacja wnętrz w różnych stylach od nowoczesnego po skandynawski i naturalny. Schody kręte to dobra inwestycja dla osób które cenią sobie prostotę, oszczędność miejsca i nowoczesność.