Schody drewniane – zalety

zamontuj drewniane schody

Schody drewniane produkuje się z drzewa klonu, brzozy, buku, modrzewiu, jesionu oraz dębu. Stanowią ciekawą alternatywę dla nowoczesnych schodów metalowych lub schodów na beton. Idealnie nadają się do wnętrz rustykalnych, ale nie tylko. Sprawdź, jakie zalety mają schody drewniane.

1) Schody drewniane są łatwe w montażu

Jedną z głównych zalet schodów drewnianych jest fakt, iż nie potrzebują one dodatkowego przygotowania konstrukcji i mogą być złożone w domu w ciągu jednego dnia. Co więcej, można je zaprojektować w dowolnym momencie budowy domu, nawet na etapie jego wykańczania.

2) Drewniane schody, a uniwersalność

Kolejnym atutem schodów naturalnych jest ich uniwersalność. Idealnie pasują zarówno do wnętrz rustykalnych, jak i nowoczesnych: dobrze komponują się ze szkłem i z metalem. Możemy także wybrać odcień drewna, który będzie pasował do reszty aranżacji pomieszczenia. Ponadto, stosując dodatkowe efekty na drewnie, takie jak połysk czy postarzenie sprawimy, że schody będą interesującym elementem wyposażenia wnętrza.

3) Drewniane schody są przyjazne dla planety

Drewno jest surowcem naturalnym i odnawialnym, a co za tym idzie, w pełni ekologicznym. Obcowanie z naturą w zaciszu swojego domu i ochrona środowiska to kolejne zalety schodów drewnianych.

4) Schody naturalne synonimem solidności i wygody

Jeśli zależy ci na inwestycji, która przetrwa lata, rozważ zakup schodów drewnianych. Są twarde, solidne, a po odpowiednim zakonserwowaniu odporne na wilgoć i bezpieczne w użytkowaniu.

Stopnie drewniane są także znacznie wygodniejsze od tych wykonanych z betonu. Przemieszczanie się po nich jest bowiem bardziej zamortyzowane, aniżeli w przypadku stopni z innego materiału.

5) Stwórz magiczną atmosferę i zamontuj drewniane schody

Warto wspomnieć również o estetyce schodów drewnianych. Surowiec ten bowiem stwarza we wnętrzach przytulną, ciepłą atmosferę, tworząc klimat, idealnie nadający się do wypoczynku.

Produkowane przez nas schody drewniane łączą w sobie zatem cechy, którymi powinny charakteryzować się schody godne polecenia: trwałość, funkcjonalność oraz estetykę.