Ponadczasowe schody drewniane

schody drewniane

Budowa i urządzanie nowego domu to wielkie wydarzenie w życiu każdego człowieka. Wszyscy chcą, aby ich domy wyglądały obłędnie, a przy tym były przytulne i  praktyczne. Jednym z ważniejszych wyborów w domach piętrowych jest decyzja o tym, jak mają wyglądać schody. W nowoczesnych domach schody mają pełnić nie tylko funkcje praktyczne, ale także ozdobne. Muszą być dokładnie przemyślanym elementem całej aranżacji.

Ponadczasowe drewno

Większość właścicieli domów decyduje się na zamontowanie w nich schodów z drewna. Schody drewniane w zasadzie nigdy nie wychodzą z mody. Nie ma więc obawy, że za kilka lat, gdy zdecydujemy się na remont i zmianę wystroju wnętrz, schody nie będą pasowały do całości aranżacji. Czasami wystarczy zmienić przy nich tylko balustradę, aby otrzymały zupełnie nowy charakter. Wystarczy, by drewno pasowało kolorem do innych drewnianych elementów w mieszkaniu. Ten naturalny materiał jest przyjemny dla stóp, gdy chodzi się boso. Drewniane schody idealnie komponują się z drewnianymi podłogami: panelami, deską barlinecką czy parkietem. Naturalne drewno dodaje wnętrzom ciepła i przytulności. Na drewnianych schodach wyglądają dobrze wszelkiego rodzaju dekoracje: lampiony, muszle, czy gipsowe figurki.

Styl schodów

Drewniane schody mogą być wykonane w różnym stylu, w zależności od życzenia ich przyszłego właściciela. Obecnie hitem są schody bolcowe i dywanowe, które wydają się wisieć w powietrzu. Dzięki nim wnętrze domu staje się przestronne i lekkie. Tego typu schody idealnie komponują się z wnętrzami minimalistycznymi, skandynawskimi i nowoczesnymi. Dodanie do drewnianych schodów elementów ze stali nierdzewnej lub szkła nadaje im surowy, industrialny styl. Wymiana balustrad na drewniane i bogato zdobione nada im tradycyjny wygląd. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby połączyć ze sobą różne style i zlecić wykonanie schodów swoich marzeń. Profesjonalne firmy robiące schody chętnie podejmują się nietypowych zleceń i podpowiadają klientom własne pomysły.