Drugie życie betonowych schodów

schody na beton

W wielu starych domach schody wewnętrzne po prostu się murowało. Kilkanaście lat temu nie było takiego dostępu do pięknie wykonanych, drewnianych schodów samonośnych, więc osoby budujące dom niespecjalnie miały inny wybór. W dobie delikatnych, wręcz ażurowych schodów, zwykłe schody betonowe wydają się ciężkie, zimne i toporne. Wielu właścicieli domów najchętniej wymieniłoby je na nowe, jednak to dość spory koszt, a do tego ogromny remont. W jaki sposób mogą poradzić sobie oni z odnowieniem swojego wnętrza?

Schody na beton

Popularnym rozwiązaniem w tym przypadku są schody na beton. Najprościej mówiąc, to zwykłe, drewniane nakładki na schody, które sprawiają, że schody dostają nowe życie i cieplejszy wygląd. Stopnie są oczywiście odpowiednio montowane, aby trzymały się solidnie i służyły właścicielom przez długie lata. Dzięki tej prostej sztuczce schody stają się nie do poznania. Nagle otrzymują nowoczesny, świeży i minimalistyczny image. Schody przestają przytłaczać wnętrze i nie oszpecają go swoim starodawnym wyglądem. Ponieważ klienci mają do wyboru różne rodzaje drewna, kolor stopni można idealnie dopasować do swoich potrzeb i aranżacji reszty domu.

Zalety

Jakie są jeszcze inne zalety drewnianych stopni montowanych na betonowych schodach? Przede wszystkim osoby, które zdecydowały się na to rozwiązanie cenią sobie zupełnie nowy komfort użytkowania schodów. Chodzenie po nich na bosaka jest po prostu przyjemne. Drewno jest o wiele cieplejsze i przyjemniejsze w dotyku niż surowy beton, czy stara wykładzina. Drewniane schody łatwo się czyści, wypolerowane sprawiają wrażenie porządku, świeżości i czystości. Co ciekawe, drewno bardzo dobrze tłumi hałasy. Drewniane nakładki to więc świetny sposób, aby nieco wyciszyć ten ciąg komunikacyjny. Domownicy mający swoje pokoje tuż przy schodach na pewno ucieszą się z tego rozwiązania. Drewniane nakładki poprawiają też nieco bezpieczeństwo schodów. W razie upadku na drewno nie jest on tak bolesny na beton.