Co musisz wiedzieć o schodach policzkowych?

schody

Schody stanowią bardzo ważny element w wykończeniu każdego wnętrza. Odpowiednio dobrane będą tworzyły idealne uzupełnienie całości, dlatego warto dobrze przemyśleć ich wybór. Rodzajów schodów jest niesamowicie wiele – kręte, dywanowe, bolcowe, na betonie. Natomiast najpopularniejszy, klasyczny model to schody policzkowe. Jeśli zastanawiacie się nad ich wyborem, koniecznie sprawdźcie wcześniej nasz artykuł. Przedstawiamy w nim najważniejsze kwestie, które musicie wiedzieć przed zakupem.

Jak skonstruowane są schody policzkowe?

Schody policzkowe charakteryzują się solidną i trwałą konstrukcją. Stelaż wykonany jest zazwyczaj z dwóch belek – policzków, które stanowią część nośną całej konfiguracji. Natomiast stopnie montowane są w specjalnie przygotowanych wyfrezowaniach, co zapewnia maksymalne bezpieczeństwo i sztywność budowy. Dzięki tym rozwiązaniom schody policzkowe mogą być oparte tylko na końcach, nie tracąc równocześnie na stabilności.

Jeśli macie w domu dzieci lub osoby starsze, zdecydowanie warto pomyśleć o dodatkowej balustradzie stanowiącej przy okazji element ozdobny. Na naszej stronie znajdziecie szeroki wybór balustrad ze szkła, które doskonale komponują się z tym modelem schodów i będą stanowiły idealne uzupełnienie do każdego wnętrza.

Wybór schodów policzkowych

Jeśli zależy Wam na klasycznym modelu schodów do domu, schody policzkowe to najlepsza propozycja. Ich uniwersalna i ponadczasowa konstrukcja daje pewność, że nie wyjdą szybko z mody i będą pasowały do różnych wnętrz. W naszej firmie stawiamy na pierwszym miejscu zadowolenie klienta, stąd jesteśmy w stanie zaprojektować wzór, który idealnie spełni Wasze oczekiwania. Te klasyczne schody mogą zostać wykonane z wielu gatunków drewna m.in. z jesionu, buku czy nawet orzecha. Przyjmują także różnorodne grubości i kształty. Musicie jedynie pamiętać o tym, że długość biegów jest powiązana bezpośrednio z grubością belek, stąd schody wysokie automatycznie muszą mieć większy przekrój, aby zachować odpowiednie proporcje.

Dlaczego warto zainwestować w schody policzkowe?

Niezaprzeczalnie wybierając schody do domu, warto zadbać, aby były one uniwersalne i ponadczasowe. Schody policzkowe, dzięki swej klasycznej i prostej konstrukcji idealnie spełniają to zadanie. Co również istotne, zajmują mało miejsca, więc sprawdzą się na niewielkich powierzchniach, i wszędzie tam, gdzie każdy metr przestrzeni jest na wagę złota. Z powodzeniem można zaprojektować je także z różnych materiałów, więc nawet najbardziej wymagający klienci będą zadowoleni z osiągniętego efektu. I na koniec, co najważniejsze schody policzkowe mają stabilny i trwały stelaż, stąd wybierając ten model, możemy czuć się bezpiecznie i pewnie.